| celmaigigel a întrebat:

La un monitor BENQ destul de vechi care mergea acul 1-2 luni apăs pe butonul de pornire dar apăs degeaba,el e in priza, am schimbat priza in care e, am scos firul de alimentare din el si l-am bagat la loc dar degeaba el se compota ca si cum nu e in priza. Aveti solutii cum sa-l fac sa mearga?

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Nu se mai aprinde niciun bec? Daca nu, inseamna ca s-a ars sursa monitorului. Daca se aprind becurile dar nu mai apare nimic pe ecran, ori nu ii mai merge backlightul ori are vreun alt defect.

2 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Pare că e timpul pentru altul. Probabil sa-l repari costs mai mult decât unul funcțional second. Mai ales daca e de 19 20 inchi.

| celmaigigel explică (pentru VoidEternal):

Da vreau intai sa ii face eu ceva poate merge.Si e destul de mare.

| VoidEternal a răspuns (pentru celmaigigel):

Nu se mai aprinde niciun bec? Daca nu, inseamna ca s-a ars sursa monitorului. Daca se aprind becurile dar nu mai apare nimic pe ecran, ori nu ii mai merge backlightul ori are vreun alt defect.