| datdracu a întrebat:

Deci intr-o dimineata incercand sa deschid pc-ul am constatat faptul ca nu se intampla nimic efectiv apas pe butonul de pornire si nimic am scos cablulb de alimentare l-am bagat la loc nimic l-am desfacut l-am curatat putin de praf nimic, dandu-i jos o parte a carcasei am observat faptul ca daca e bagat in priza pc-ul are un bec verde aprins pe placa de baza dar daca apas pe buton nu se intampla nimic. Care ar putea fi cauza? Va rog ajutati-ma, multumesc!

6 răspunsuri:
| robert35 a răspuns:

Sa nu fie sursa ai scos coolerul

| datdracu explică (pentru robert35):

Pai si eu ma gandeam la sursa tocmai de aia am intrebat sa stiu daca o schimb

| suntserios a răspuns (pentru datdracu):

Pai din moment ce se aprinde becul nu are cum sa fie sursa asa e?
probabil s-a ars un chipset de pe placa de baza. asta nu inseamna ca nu mai circula curent prin ea.

| datdracu explică (pentru suntserios):

Si pana la urma cum pot rezolva problema?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil este arsa placa de baza

| datdracu explică (pentru suntserios):

Pai din moment ce se aprinde becul acela pe placa de baza e posibil?