| z0rel a întrebat:

Laptop LENOVO Z50-70, Intel Core i7-4510U pana la 3. 1GHz, 15.6" Full HD, 8GB, 1TB + 8GB cache, nVIDIA GeForce GT 840M 2GB, Free Dos, alb
Este bun laptopul asta? ce inseamna 8GB?

4 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

Primi 8GB sunt rami si de acei 8gb cache se foloseste sistemul pentru a merge mai repede

| Jipa95 a răspuns:

Laptop-ul acela are 8gb memorie ram. Pe asta am lamurit-o.
Daca te referi la acei 8gb cahche de la hard disk, sa stii ca acela este un SSHD ( hard disk+8gb ssd incorporat )
Laptop-ul este foarte ok ca si performante.

| AdrenalinTm a răspuns:

E un sshd nu e hdd adica e o combinatie intre un SSD si un HDD e mai bun un sshd dar nu sunt la fel de durabile

| AcuddlyToy a răspuns:

Acei 8GB se refera la memorie, laptopul(Lenovo)e o firma buna, laptopul de asemenea este bun, eu am Lenovo G50...