| z0rel a întrebat:

Laptop LENOVO Z50-70, Intel Core i7-4510U pana la 3. 1GHz, 15.6" Full HD, 8GB, 1TB + 8GB cache, nVIDIA GeForce GT 840M 2GB, Free Dos, alb
Este bun laptopul asta? ce inseamna 8GB cache? FUNDA?

2 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Ti-am explicat ce is aia 8 giga chache
deci memoria chache aia face sondaje la ce aplicatii folosesti pe sistemul de operare si ce folosesti mai mult muta in memoria aia chache daca un timp nu o mai folosesti se muta pe hdd
deci o sa te ajuta la rularea aplicatiilor mai folosite mult mai rapida un timp de raspuns mai bun fata de un HDD

| KILLER123 a răspuns:

Ba deci e ft puternic PC-ul e pentru gaming