| edysimion a întrebat:

Laptop sau Desktop?
Cel mai explicit are funda

Răspuns Câştigător
| anonym012 a răspuns:

Salut! Pai la intrebarea ta sunt mai multe tipuri de raspunsuri,depinde ce vrei sa faci cu sistemul. Daca il iei ca sa asculti muzica, sa te uiti la filme, sa intri pe facebook, sa citesti, sa te joci jocuri mici pe net este bun orice tip de Laptop sa Desktop.Dar daca ili iei pentru gaming se schimba treaba.Pentru gaming recomand un Desktop, deoarece procesorul se v-a incalzi mai greu atunci cand este utilizat intens, placa video a unui PC este mai buna si mai puternica decat a unui laptop (doar in unele cazuri placa video dedicata a unui laptop v-a depasi placa video dedicata a unui PC). Apoi pentru faptul ca un laptop nu este facut in special pentru gaming, iar daca ar fi sa compari pretul unui laptop facut pentru gaming cu cel al unui PC facut pentru gaming ar fi diferenta ca de la cer la pamant(cand cu un buget de 1800 de lei poti face un pc bunicel pentru gaming, pentru un laptop duce undeva la 2400-3500 lei). Plus ca singurul avantaj al unui laptop este ca il poti lua cu tine oriunde, ca un telefon este "mobil". Deci repet daca nu esti gamer poti sa-ti iei laptop, daca vrei laptop de gaming baga mana in buzunar, dar eu recomand oricand un sistem Desktop.

3 răspunsuri:
| laurentiu80 a răspuns:

Am si una si alta. Mai mult folosesc laptopul stau cu el in pat, tastez de oriunde.

| BiuL a răspuns:

Laptop ca-l poti lua cu tine la scoala, excursii etc sau desktop daca il vrei mai mult pentru jocuri

| bistrita1984 a răspuns:

Daca vrei sa vezi filme si jocuri ia desktop este mai mare ca laptopu... daca vrei pentru altceva ia-ti laptop.