| anonim_4396 a întrebat:

Laptopul meu nu intra in safe mode din BIOS si nici din MSConfig. La pornire, apare ecranul negru si o talpa (underline) care clipeste ca proasta in acelasi loc.
Vreau sa fac ceva cumva sa imi citeasca un Mini-DVD media.
Si acum, dupa ce am modificat din MSConfig, nu mai porneste windows. E vreo metoda sa pornesc evitand safe-mode? Sau trebuie sa instalez sistemul din nou (daca citeste DVD-ul)?

2 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Safe mode nu se porneste nici din bios, nici din msconfig. ci apesi pe f8 inainte sa apara sigla cu windows-ul si acolo iti va apare un meniu in care poti selecta si safe mode.

| valentingb a răspuns (pentru Zangetsu):

Se poate din MSConfig, sigur ca se poate. Am setat doar safe mode si cum nu porneste in safe mode, nu trec mai departe de faza 1: identificarea componentelor.