| SonicAndrei a întrebat:

Mă puteți ajuta puțin cei care aveți Windows 8? Am o „problemă" și o întrebare. Am de 3 zile Windows 8.1 Pro N și încă sunt nou aici.

1) Cum adaug o iconiță pe ecranul de Start dacă ea nu apare la toate programele? Am instalat un joc, dar el nu a apărut în acea listă (Apps). Cum pot adăuga o iconiță acolo?

1) Ieri am făcut mai multe update-uri, printre care și un update important (e cel din aprilie http://www.hanselman.com/......date1.aspx ) în care apar mai multe comenzi și sunt modificate chestii. Ce nu-mi place mie este că atunci când dai clic dreapta pe o iconiță din Start apare acel tip de „fereastră" (albă) ca pe desktop și nu mai apare acea bară de jos. Era mai elegant și mai bine înainte. Vorbesc despre acea bară când apare dacă apeși „Butonul de Windows + Z". Se poate ca atunci când dau clic dreapta pe o iconiță din Start să apară acea bară în locul „ferestrei" clasice?

Răspuns Câştigător
| Durbaca_Alex_1998 a răspuns:

1) Dau click dreapta pe fisierul.exe care deschide jocul si vezi ca scrie pin to strat sau in romana fixare la start

| SonicAndrei explică (pentru Durbaca_Alex_1998):

Mersi, dar am descoperit după aceea cum se face, nici nu mi-a venit să cred ce simplu era. Ironie (nu e vina ta): mi-ai răspuns chiar cu o zi după ce mi s-a stricat Windows-ul, iar acum pun la loc Windows 7 (pentru compatibilitate, chiar dacă îmi place mult Windows 8).

1 răspuns: