| WWEady a întrebat:

Merge GTA 4 pe RADEON HD 5450 SI PROCESOR Intel Celeron dual core 2.50 ghz si 2 gb ram?

28 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Wtflaughing)

| sltlp a răspuns:

Daca merge pe low fluent sa sari in sus de bucurie.

| sltlp a răspuns:

Gta 4 oricum nu stie aa. Si nu o sa mearga nici la mediu. Placa e MEGA praosta, te psii pe eld e pixershader. Placu ca 7870 sau gtx 580 nu pot rula gta 4 fluent de high, jocurl fiind prost optimziat. Dar aici pe langa joc e si placa foarte proasta.

| WWEady explică (pentru sltlp):

Poate ai dreptate srsdani dar nu inteleg de ce spune toata lumea ca placa asta e slaba ..eu joc fifa 2011 si 2012 la Rezolutie maxima la high TOOOT LA MAXIM FARA NICI UN PIC DE PROBLEMA

| sltlp a răspuns (pentru WWEady):

Fifa e alt tip de joc. Fifa nu are cerinte le fel de mari, si e si mai bine optimizat.

| sltlp a răspuns:

Ma rog, uite ca idee http://www.youtube.com/watch?v=MN-pppFf8lk si ce spune. Are procesor i7, deci nu poate sa zica vezic a procesorul nu e bun si ca limiteaza megaperformanta :)) placii video. La inceput laoa totul la low/off unele chestii, dupa mai activeaza cate ceva, si se msica prost. chiar el zice ca nu e de jocuri placa, si asta e adevarul, placa este foarte slaba.

| sltlp a răspuns:

Rami ii iei ieftin in ziua de azi, procesorul conteaza mai putin, depinde pe ce rezolutie joci, iar cea mai importanta e placa:d

| WWEady explică (pentru sltlp):

Da dar am vazut pe cutia placi ca are SHADER PIXEL 5.0

| sltlp a răspuns (pentru WWEady):

Dar nu conteaza ce shader pixel e. Stii cum e treaba, iei un trabant, iar la acul indicator de viteza pui 400 km/h. Nu o sa ajugna niciodata la viteza aia, la fel si aici, degeaba ii pun ei, daca ea nu e capabila

| WWEady explică (pentru sltlp):

E asta e mi-l iau si iti voi spune ....am alta intrebare pentru tine daca stii cumva. vreau sa-mi schimb placa asta video cu alta aceasta http://www.emag.ro/......N430OC-1GL si vreau sami spui daca este compatibila cu placa asta de baza MSI H61M-P21 (B3), socket 1155 sursa de 450 W hmmm ce spui

| sltlp a răspuns (pentru WWEady):

Compatibil, dar nu recomand, diferenta de performanta este prea mica pentru ca sa merite investitia. Eu zic sa mai ai rabdare, sa strangi macar 400+ lei

| WWEady explică (pentru sltlp):

Am luat GTA 4 si imi zice FATAL ERROR ca imi trebuie win sp3 or higher eu am sp 2 si nu merge dar in system requirements zice OS.WIN XP SP 2 sti ceva dc?

| WWEady explică (pentru sltlp):

E LASA asta cam rezolvato imi merge gta 4 perfect cu rezolutie 1024 cu 684 mi se vede excelent si fara sacadari

| sltlp a răspuns (pentru WWEady):

Las-o balta. Atunci tu nu stii ce inseamna un joc, sau rulat fluent.Ia pune fraps si vezi cate fps-uri ai. Si zi serios, c a imi dau seama imediat. A, inca ceva, sa vad patch-ul 1.0.7.0 installat.

| WWEady explică (pentru sltlp):

Am un patch instalat ca MI-A VENIT cu joku GTA4_PATCH_1030 tu spui ca din cauza asta imi merge bine?

| sltlp a răspuns (pentru WWEady):

Pai uite, patch-ul cu cea mai buna grafica este 1.0.7.0. Patch-ul care ajtua sa scoti cele mai multe fps-uri este 1.0.4.0. Dar nu conteaza, nu ma mai cert. done.

| imaqtpie a răspuns:

Srsdani are dreptate...

Răspuns utilizator avertizat
| PDI a răspuns:

Teoretic ar trebui sa mearga aici ai cerintele de sistem pentru gta 4: http://cerintedesistem.com/2010/04/grand-theft-auto-iv-cerinte-de-sistem/

| XSmokerxx a răspuns:

Da merge.Dar daca vrei sa mearga usor seteaza rezolutia la nivel mai mic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| Flaviucu a răspuns:

Dap.

Răspuns utilizator avertizat
| SerbanSnake a răspuns:

Poate dar nu te astepta sa mearga si bine.

| edward145 a răspuns:

Merge bine daca ai xp

| Catalynutzzz a răspuns:

Da merge

| gaming1000 a răspuns:

Deci, ar putea sa mearga dar la setari mai slabe. Procesorul e cam slab fiindca 2.50 ghz, e putin! Eu am 3.20 ghz Intel Pentium 4 cu placa video de la Nvidia GeForce 7300, 2 GB Ram si Windows 8!

GTA 4 va merge mai bine pe XP si pe Windows 8! Orice ar fi nu baga Vista cu GTA 4!

| FcRb_Andrew_1905 a răspuns:

A mers pana la urma? si merita sa o cumpar? Adica esti multumit de ea?