| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am achizitionat un laptop recent Compaq Presario CQ57-445EQ, a venit cu free dos si vreau sa instalez un windows dar nu pot intra in bios sa-l setez sa boteze de pe dvd, in manualul de utilizare m-am uitat si am urmat pasii care trebuie dar nu functioneaza, cand deschis laptop-ul nu-mi apare imaginea cu compaq sau ceva de genu sau sa-mi spuna sa apas vreun buton pentru bios ci imi apare un fundal negru pe care scrie press esc key for startup mode.

6 răspunsuri:
| zuzualina a răspuns:

Pai iti si zice

apasa pe ESC

| rclau14 a răspuns (pentru zuzualina):

Daca apas esc ma duce la free dos de unde pot alege o limba din cele 10 disponibile...

| zuzualina a răspuns (pentru rclau14):

Selectezi limba si mai departe trebuie sa mearga singur

| zuzualina a răspuns (pentru zuzualina):

Din ce am inteles

ce-ti scrie e pentru ca s-a instalat si trebuie selectata limba

| rclau14 a răspuns (pentru zuzualina):

Tu creca te-ai uitat la poza care o am si ai impresia ca sunt vreun idiot, dai niste raspunsuri total nefolositoare, eu vreau sa intru in bios nu intelegi ca acolo e free dos daca aleg o limba nu ma baga in bios ce e asa greu de inteles, esti mai nepriceputa ca mine...

| zuzualina a răspuns (pentru rclau14):

Pai tu ai zis indirect ca esti idiot

eu iti zic din proprie experienta

doar ca mie mi s-a instalat frumos, fara probleme tongue