| anonim_4396 a întrebat:

Mi am cumpărat de curând un calculator pe piese, cu procesor amd ryzen 5 1600x, dar nu am luat cooler pentru că am uitat. După ce am instalat tot pc-ul (am făcut prima data asta) am dat să pornească și se încălzea foarte rău procesorul, frigea foarte rău. Din ce cauza se poate întâmpla asta?
1. Din cauză că nu am pasta termocondoctosre și nici cooler? Chiar așa de rău să frigă daca nu am?
2. E posibil sa fi pus eu ceva gresit și din cauza asta să frigă?
Ce alte cauze ar mai avea să se încingă? Va rog sa mă ajutați, fundă!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se incinge deoarece foloseste curent electric si are circuite microscopice. De ce nu i-ai pus nici cooler nici pasta? De-asta se incinde. Vezi sa nu ajunga la temperatura Tjunc(specificata pe site) ca atunci il prajesti complet.

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

1,tu de ce crezi ca se pune pasta si cooler? logic ca e obligatoriu
2, daca tu l-ai facut nu ma mir, toti romanii sunt geni inca din maternitate