| hUnTERRRRRR a întrebat:

Mi-am cumpărat placa video si procesor nou si le-am montat dar calculatorul pornește si se stinge imediat!

Credeți ca sursa e de vina?

Mi am luat i5 4440 si Gtx 750
Momentan am o sursa de 450 w

3 răspunsuri:
| iwefgOficiall a răspuns:

Sunt multi factori poate sa nu fie compatibil procesorul sau rami.

| mytyka a răspuns:

Este posibil sa fie si sursa dar cand ai montat procesorul ai pus pastă termica între cooler si procesor. Daca da, vezi sa fie bine prins coolerul ca altfel se supraîncălzește procesorul si da restart la calculator.

| TheRGuy a răspuns:

S-ar putea ca racitorul sa nu faca fata placii video.S-ar mai putea sa nu fii montat tu ceva bine.Iti recomand sa chemi pe cineva sa ti-l monteze