| GeorGe19999 a întrebat:

Mi-am cumparat un hdd de laptop pentru xbox 360. am inteles ca merge de la niste profesionisti. am luat si l-am pus in cutia de la xbox. Cand intru nu`mi apare nimic. Nu-mi citeste hardul.
Stie cineva de ce? si ce as putea sa fac? am Xbox 360 Elite

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Normal ca n il vede. Treaba asta cu hdd direct de laptop merge doar la ps3.
Daca vrei sa faci asa ceva la tine, e ceva mai complicaft, deoarece ai nevoie de modare rgh/jtag

| sltlp a răspuns (pentru sltlp):

Sau pe riscul tau, trebuie rescris fw-ul de la hdd. Foloseste programul hddhackr daca vrei sa rescrii fw-ul. Dar daca strici fw-ul sau nu pui un fw bun, adio hdd.

| sltlp a răspuns (pentru sltlp):

Mai e o metoda, cam periculoasa, deoarece daca nu stii ce faci, s trici definitiv hdd-ul. Trebuie rescris fw-ul de pe hdd ca sa fie detectat de consola. Un program pentru asa ceva este hddhackr dar ai grija, cum am zis, ca sa nu ramai fara.