| VasileMoldova a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop saptamana trecuta (OMEN by HP 15-dc1057nl). Si azi vad jos acolo in dreapta ca zice,, Your device is at risk of being out of date. It will need to restart to install updates. Select a time to restart". Va trebui sa reinstalez windowsul? Sau in ce consta mai exact? Multumesc, Intreb pentru ca nu as putea reinstala windows-ul.

Răspuns Câştigător
| Adrian5575 a răspuns:

Trebuie doar sa isi faca update si cere sa dai restart pentru a putea instala update-ul. Nu trebuie sa reinstalezi windows-ul.

5 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Sistemul de operare are actualizari de facut si ti se cere sa restartezi laptopul (sa il inchizi si sa il deschizi din nou), pentru ca aceastea sa se aplice pe dispozitivul tau.
Cat timp dureaza actualizarea, se recomanda sa nu inchizi laptopul (te asiguri ca ai suficienta baterie sau ca acesta este conectat la priza).

| cristimihailov a răspuns:

Va trebui sa il restartezi si gata.

| JicaContra a răspuns:

Restart NU inseamna reinstall

care e treaba la tine?
ai un laptop pe care nu l-ai OPRIT niciodata, doar l-ai bagat in standby, si din cauza asta nu a fost restartat de ceva vreme
apasa pe start, butonul de power si apoi restart

| VasileMoldova explică (pentru JicaContra):

Huo nu te ambala ca iti va iesi foc pe gura. Intrebam si eu. De obicei aveam un pc cu windows 7 si de curand am luat un laptop cu windows 10. Voiam sa ma asigur atata tot. Chill.

| wolfhell123456 a răspuns:

Inainte de a face asa ceva e bine sa ai un Ccliner instalat si mai ales sa il dai in executie pentru a-ti curata laptopul de reziduri sau temporare altfel spus,, mesajul poate fi si de la un antivirus care nu are update sau de la sistem, dar in general antivirusii dau acest tip de mesaj...