| Alyn_Alyn_1995_41ig a întrebat:

Mi-am instalat placa video(nVIDIA) si la placa de sunet imi arat tot nVIDIA si nu imi mai merge sunetul, ce pot face?

Răspuns Câştigător
| Hyper23 a răspuns:

Si mie la fel, deci te duci in start si cauti sound settings si o sa iti dea un rezultat manage audio devices si o sa ai probabil doua sau mai multe ca in poza asta, in aceeasi poza iti arat si cum sa faci :

https://i.imgur.com/IYTb2E0.png

Cand instalezi driverele de la nVIDIA au facut acei baieti o chestie cu care poti folosi un monitor cu boxe incorporate sau eventual un televizor in loc de monitor.

| Alyn_Alyn_1995_41ig explică (pentru Hyper23):

Dar nu inteleg pozele, nu poti sa mi dai altele?

| Hyper23 a răspuns (pentru Alyn_Alyn_1995_41ig):

Ce nu intelegi, nu iti trebuie multi neuroni sa intelegi.

| Hyper23 a răspuns (pentru Alyn_Alyn_1995_41ig):

Dai click dreapta pe monitoru ala si ii dai disable, si daca nu merge dai pe ala speakers si dai set as default device.