| beschin a întrebat:

Mi-am luat de curand un power bank pe el scrie 10000mAh si e cu baterii, problema e urmatoarea, trebuie sa iau baterii care impreuna sa faca 10000mAh s-au fiecare baterie sa aiba 10000mAh. Ce baterii as putea folosi si de câți mAh.
Multumesc anticipat

P.S e de 3, 6V

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Trebuie sa iei baterii care sa se potriveasca la marime si ca numar acolo si atat.

| beschin explică (pentru MihaiNicu23):

Da da power bank-ul are 10000mAh si vreau sa stiu daca acele 3 baterii trebuie impreuna sa faca 10000mAh sau fiecare bateria sa aiba 10000mAh. eu ma tem sa nu imi arda telefonul daca nu pun corespunzator.
bateria telefonului meu are 2600 mAh.