| ss501 a întrebat:

Mi-am luat un laptop Acer Aspire E1-531 si am un CD doar cu Windows XP si vreau sa-l instalez,cum fac?

[da stiu ca XP e jalnic pentru laptop-ul asta, dar mai tarziu o sa instalez windows 7 ]
_e cam urgenta treaba_

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Daca nu ai si CD-ul cu drivere la acel laptop, nu te apuca de instalat XP! Doar daca ai XP cu drivere SATA ai putea sa te incumeti.In XP nu se instaleaza driverele automat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din video pe Youtube Nu ai cum sa memorezi toti pasii.Mai bine cheama pe cineva care se pricepe si pe parcurs, inveti si tu.

| ss501 explică:

Eu stiu sa instalez xp-ul, problema e cum ajung sa instalex cd-ul, nu stiu cum sa fac sa imi apara meniul ala cu instalarea.

| itwentbad a răspuns:

Uita-te odat si o sa intelegi cum :
http://www.youtube.com/watch?v=p8G3yrsy6dY