| doraz a întrebat:

Mi-am reinstalat windowsul, dar nu mai am sunet. Ce trebuie sa-i fac mai exact?
Multumesc.

9 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Instaleaza : 1. Drivere placa baza, 2. Drivere placa video, 3. Drivere camera web, etc!

| elycrissro a răspuns:

Driverul de sunet in 99% din cazuri este pe discul placi de baza, doar daca ai placa de sunet separata, ai driver separat.
Discul cu numele placi de baza "Motherboard serie'xxx-xxx' ", contine driver de la chipset, sunet, placa de retea (VIA).
In alta ordine de idei poate fi AC sau Realtek
www.Byetsoft.eu

| DoRu a răspuns:

Ai instalat driverul pentru placa de baza?

| DoRu a răspuns:

Sau... daca ti-o fi dat o eroare inseamna ca trebuie sa-l reinstalezi din nou

| YoAnNa a răspuns:

Ai placa de sunet?

| Gandacelu a răspuns:

Du-l la reparat

| Cornulet a răspuns:

laughing, ce ma amuza majoritatea raspunsurilor. Trebuie instalat driverul placii de sunet. Ar trebuii sa ai un cd cu drivere care sa fii venit odata cu calculatorul si il gasesti acolo. Daca nu ai cd'ul cu drivere e mai complicat putin, Cauti numele placii de baza pe cutia calculatorului daca o mai ai, sau in cartea lui, intrii pe site la ei unde setezi tipul placii de baza si iti gasesti driverele acolo. Salut.

| greudespus a răspuns:

Instaleaza driverul placii de sunet, apoi restul de drivere(placa video), apoi instaleaza toate programele care te intereseaza ex:winamp, office, Adobe, winrar, etc.

| DanClauS a răspuns:

Trebuie sa instalezi driverul de la placa de sunet.

astept funda, daca merge tongue