| MihaiRasol a întrebat:

Salut! Am o problema la calculator. Cand il pornesc imi zice prepairing automatic repair, am incercat sa ii dau reinstall la windows dar nu ma lasa, adica ma lasa dar imi cere sa ma loghez in contul de Microsoft si eu nu mai stiu parola, imi cere la toate optiunile. Ma puteti ajuta?

9 răspunsuri:
| Mihai0101 a răspuns:

Poti da recuperare parola intri la Microsoft si dai recupereaza parola si-ti vor trimite parola pe email de la contul tau.
Daca mai ai intrebari punele aici

| VeroniMichy a răspuns:

Încearcă sa schimbi parola, daca nu poti încearcă cu un stick cu Windows.Ca ultima varianta ar fi sa schimbi hdd /ssd

| MihaiRasol explică (pentru VeroniMichy):

O sa incerc cu stickul dar sa imi cumpar unul de 64 gb ca Windows este destul de mare. Ms de ajutor oricum

| VeroniMichy a răspuns (pentru MihaiRasol):

Pt Windows ajunge si 16

| MihaiRasol explică (pentru VeroniMichy):

Serios? Ms mult credeam ca este mai mare

| MihaiRasol explică (pentru VeroniMichy):

Am windows 10 pe pc si tot windows 10 vr sa bag. Cum o fac?

| VeroniMichy a răspuns (pentru MihaiRasol):

Pune pe un stick un rom de Windows (de pe siteul Microsoft)
Apoi intri in recovery mode si dai de acolo setup, daca nu merge pur si simplu butezi de pe stick, daca nu ști cum te pot ajuta pe Insta

| MihaiRasol explică (pentru VeroniMichy):

F12+del am rezolvat problema

| MihaiRasol explică (pentru VeroniMichy):

Daca vrei sa iti dau follow pe insta mr.matre._.593 vb acolo de cum am remediat problema