| anonim_4396 a întrebat:

Mi-ar merge jocurile pe acest laptop? Cele 2013-2014?
Tip procesor: Intel Core i7
Model procesor: 4700MQ
Frecventa maxima procesor (GHz): 3.4
Memorie RAM (GB): 8
Capacitate unitate de stocare: HDD 1TB + 8GB cache
Procesor grafic: nVIDIA GeForce GT 745M
Capacitate memorie video: 2GB

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SorinTudor a răspuns:

Ce laptop e asta cu o asa frecventa? sigur nu e desktop si te dai mare ca ai laptop? laughing

| paulmicutz a răspuns (pentru SorinTudor):

Http://www.mediagalaxy.ro/......b-free-dos

Nu ma dau mare. Am intrebat pentru ca nu sunt genul acela sa stau inchis in casa sa vad daca imi merge aia sau aialalta. Poti raspunde calumea, nu sa ironizezi lumea.

| vegeta a răspuns:

Ar trebuii sa specifici si ce jocuri cum ar fi fifa 2013, 2014, pes, nfs, gta dar te poti uita si la jocuri la cerinte sa vezi daca cerintele jocului cere mai mult decat ce ai tu acolo nu iti va merge daca cere mai putin sau la fel cat ai tu iti va merge...

| mariusmorariu a răspuns:

Nu isi merita bani dupa ce ca aia de la mediagalaxy umfla pretul... te face sa crezi ca 3.4 ghz la frecventa este foarte mult si asta e bine. E asta e o tampenie e aceeasi chestie ca si intre iphone si Samsung... Samsung ieftin si mai bun iphone scump si mai slab. De ce? Simplu optimizare. Sunt procesoare mari care sunt vechii si nu au aceeasi forta ca cele noi mai mici. De exemplu daca iti iei acum un single core de 1.7 ghz nu o sa ti se miste la fel de praf ca primul tau pc care avea tot un procesor de 1. 7ghz. Uite alege-l pasta http://bit.ly/1eeMMo3 si nu arunca bani pe ala mai cumparai memorie ram inca 4gb care costa 100ron si gata.

| StefanL a răspuns:

Pasarea malai viseaza.