| Ionut321123 a întrebat:

Mi s-a inchis laptopu brusc si acum nu se mai aprinde ca apare o eroare si daca mai bat cu palmele pe tastatura dupa ce i-am dat sa se aprinda se aprinde, merge da tot da o eroare de memorie si pe baterie nu mai merge, merge doar pe curent acum. Ce ar putea sa aiba si ce as putea sa-i fac?

4 răspunsuri:
| pbsolver a răspuns:

Baga memtest pe cd, booteaza si testeaza memoria ram
dureaza ceva, deci poti sa-l lasi linistit sa-si faca treaba http://www.memtest.org/
daca spui ca il lovesti si porneste e posibil sa ai un contact imperfect pe placa de baza. nu-l mai lovi, e suficient sa-l apesi putin in zona respectiva si va porni. fa poza la erori si uploadeaza-le sa le vedem

| nick7856 a răspuns:

1.Trebuie sa il duci l-a reparat cat mai curand, ori ii schimbi bateria...

2.Iti da acea eroare deoarece s-a stricat ori memoria ori partea aceea de la baterie. Funda? (nu trebuie neaparat)
Si eu am patit la fel dupa 2 ani de utilizare, fix acelasi lucru.
Eu l-am dus la reparat si nu am mai avut probleme!

| Ionut321123 explică (pentru nick7856):

Si cam cat tea costat ca sa il faci?

| nick7856 a răspuns (pentru Ionut321123):

Pai... la mine a fost 8-10 milioane (stiu cum e dar asta este, mai bine iti ei altul!)