| Ioanna1235 a întrebat:

Mi se blocase laptopul si l-am inchis, apoi dandu-i iar drumul.
Cand i-am dat drumul a aparut "a disk read error occurred. Task ctrl+alt+delete". Am apasat acele butoane si apoi a aparut logoul, nimic altceva. Asta apare de cateva minute.
Ce ar trebui sa fac? Dau funda

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Incearca de cateva ori.
Apeși power si apoi ții apasat F8.
Daca nici așa nu reușești mai exista posibilitayea cd-live. Eu folosesc hiren's boot sau wondershare. Si ultima posibilitate e formatarea. Asta in cazul in care nu ai arhive ce sunt importante pentru tine.

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ce windows ai instalat?

| Ioanna1235 explică (pentru gelu1970):

| gelu1970 a răspuns (pentru Ioanna1235):

Ok. Aprinde laptop si apasa F8 pana cand intra in meniul cu repair, safe mode, etc.
A patra sau a cincea opțiune e ceva de genul: ultima versiune ce a funcționat corect. Foloseste opțiunea asta si vezi daca starteaza normal. In caz contrar incearca repair.
Spune daca ai reusit ceva.

| Ioanna1235 explică (pentru gelu1970):

Nu imi intra in meniu

| gelu1970 a răspuns (pentru gelu1970):

Ioana ai reusit sa il startezi sau nu?

| gelu1970 a răspuns (pentru Ioanna1235):

Incearca de cateva ori.
Apeși power si apoi ții apasat F8.
Daca nici așa nu reușești mai exista posibilitayea cd-live. Eu folosesc hiren's boot sau wondershare. Si ultima posibilitate e formatarea. Asta in cazul in care nu ai arhive ce sunt importante pentru tine.