| HabarnamJK a întrebat:

Motherboard compatibil cu placa video?

Motherboard : Asrock H81m-VG4 r2.0

Placa video : ASUS Cerberus GeForce® GTX 1050 Ti Advanced Edition, 4GB GDDR5, 128-bit

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Placa de baza: - Supports Intel® HD Graphics Built-in Visuals : Intel® Quick Sync Video with AVC, MVC (S3D) and MPEG-2 Full HW Encode1, Intel® InTru™ 3D, Intel® Clear Video HD Technology, Intel® Insider™, Intel® HD Graphics 4400/4600
- Pixel Shader 5.0, DirectX 11.1
- Max. shared memory 1024MB*
- Supports D-Sub with max. resolution up to 1920x1200 @ 60Hz
Placa video: max resolution 7680 x 4320. Placa video va functiona ( e posibil sa dea si erori) dar nu o vei putea folosi la capacitate maxima. Bani dati de pomana.

| PineapplePizza a răspuns (pentru Salontanul):

De ce ar da erori? Vezi ca partea de sus se refera la grafica integrata din procesor, daca te referi la rezolutie, poti folosi 7680 x 4320 (daca ai astfel de monitor) chiar daca placa video integrata in procesor duce pana la 1920 x 1200.

| Salontanul a răspuns (pentru PineapplePizza):

D - subminiatura sau D-sub este un tip comun de conector electric care se foloseste si pentru conectarea placii video. Nesuportand o rezolutie mai mare nu se va folosi toata capacitatea placii. Nu vad rostul de a o cumpara!

| HabarnamJK explică (pentru Salontanul):

Pai, momentan am Geforce 210, ceea ce este foarte varza.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai de ce nu ar fi?

| OmBanal33 a răspuns:

Da, este compatibila