| ToxicTpu a întrebat:

Neata TPU. detin o sursa atx de 450w. doresc o placa video pana in 300 de ron. ceva pentru jocuri sa imi mearga toate pe medium. mersi mult. DAU FUNDA!

8 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Salut, singura optiune in bugetul tau este asta. http://www.pcgarage.ro/placi-video/palit/geforce-gt-630-1gb-ddr5-128-bit/
nu necesita alimentare separata, vei putea rula cam orice pe medium si rezolutii ceva mai mici, gen 1366*768 dar conteaza si ce procesor ai.

| sebilici a răspuns (pentru florin1979):

Salut poti te rog sa ma ajuti si sa imi spui o placa video care sa mie se potriveasca pentru acest system de asemenea mie imi place sa joc ultimele jocuri aparute la high sau ultra... ce placa video mi-ati recomanda pentru asa ceva? :cpu:AMD FX-4170

Zambezi 32nm Technology

8.00 GB Dual-Channel DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)

motherboard: MSI 760GM-P21(FX) (MS-7641) (CPU1)

graphic card: AMD Radeon HD 6670 (XFX Pine Group) (e slabuta si vreau sa o schimb)

Power supply este de 450w
Va rog ajutati-ma

| florin1979 a răspuns (pentru sebilici):

Salut iti recomand un HD 7770 daca sursa ta are alimentare separata. Ce sursa ai? http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

| sebilici a răspuns (pentru florin1979):

Sursa este de 450w de asta intrebam daca se potriveste

| sebilici a răspuns (pentru sebilici):

Chestia e ca vreau ceva pe hard gaming... dar nu vreau sa schimb sursa pentru ca trebuie sa o trimit ca nu stiu sa o schimb singur... placa video este usor de schimbat asa ca as vrea o placa video cea mai buna pentru sursa mea. prima oara m-am gandit la un gtx 560 ti dar imi trebuie minim 500w si nu am

| florin1979 a răspuns (pentru sebilici):

Si eu intreb! ce producator e sursa? are iesire separata pentru placa video? eu iti recomand placa pentru hard gaming dar ce folos, daca o pui in pc si face poc sursa cum il pornesti?

| KodrutZ a răspuns:

@Kosmynionutz: Nu stii deloc bin. Daca e prastie, e un pericol pentru componente si cu video onboard. O sursa de 400W de calitate duce cam orice placa video low/mid-end, atita vreme cit nu ai 20 de ventilatoare si vreo 6 HDD-uri...
@ToxicTpu: Ce procesor/placa de baza ai? In bugetul asta, gasesti placi SH foarte puternice. Noi, cam nasol bugetul.

| JohnnyWylde a răspuns:

Din cate stiu eu o sursa de 450 poate duce orice placa video care nu are alimentare separata. In cazul acesta ai nevoie de o sursa de 500w. Din ce spui tu, sursa aia a ta va duce orice placa video vei alege sub 300 de ron.