| Lioana a întrebat:

Nu imi mai merge scroll-ul la mouse. Pot face ceva in afara de a cumpara alt mouse?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-am mai facut de cativa ani buni chestia asta. O faceam des pe vremea celor cu bila. Le curatam. Se depune praf si mizerie pe sesizorul de miscare. Daca ai rabdare sa-l scoti din PC, sa-l desfaci si sa-l cureti. Solutie este buna cea pentru ochelari sau cea pentru curatat tastatura. Si spray-ul cu aer este bun. pentru ca nu mai trebuie sa stai cateva minute sa se usuce.

Bula
| Bula a răspuns:

Nu prea poti.
Defectarea mouse-ului poate avea mai multe cauze, dar fara indemanare, pricepere, scule si piese de schimb necesare nu ai nici o sansa.

| Simpatic a răspuns:

Nu merita, cei vechi stiu inainte curatam acele mouseuri cand erau cu bila
Acum de cand mouseurile au devenit foarte accesibile si sunt si optice chiar numai vad sa se merite chinul
Am inteles ca la tine e scrollul dar daca te gandesti ca un mouse are preturi cuprinse intre 12 lei si 600 lei, deci preturi pentru toate buzunarele
Dai un 20-30 de lei si te tine 1 an lejer un mouse
Eu mi-am luat 2 mouseuri pe unul am dat cred 150 de lei si inca in folosesc de 2 ani si inca unul cu care nu m-am inteles si am dat 200 de lei si il tin in cutie de 1 an si ceva, sta degeaba (cu asta subliniez ca nu pretul este totul)
Sunt sigur ca si la 30 de lei gasesti ceva bun!
Foarte scumpe sunt cele de gaming, dar nu cred ca tu joci jocuri video si ai nevoie de DPI-uri multe

| Dismally a răspuns:

Poti folosi sagetile sus - jos de la tastatura.

| VoidEternal a răspuns:

Da, se curata. Eu am reușit asta la vreo 2 3. Dar trebuie să-l desfaci. Nu mai merge deloc sau merge aiurea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpără altul, e ieftin un mouse, tu și așa nu îți iei de alea de gaming expensivhappy

| trophin a răspuns:

Dar dacă numai merge și ar trebui sa îți cumperi altul, nu ar strica sa îl desfaci happy