| ReignForest a întrebat:

Nu mai știu parola de la Facebook și nici acces la mail nu mai am. Când pun o nouă adresă de mail îmi cere apoi să pun un act de identitate(nu prea știu sau am).Ce să fac?

11 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Recupereaza intai contul de mail si apoi poti recupera si contul de Facebook.

| Brizbriz a răspuns:

Tocmai l-am blamat pe unul ca e milenial si nu e in stare sa vada padurea din cauza copacilor
mai exact, Facebook e in primul rand o pagina de web... NU O APLICATIE, deci, in loc sa incerci chestia asta in aplicatie (unde, EVIDENT ca deja esti marcata ca faci ceva "fishy") incearca sa intrii pe facebook.com de pe un browser, apoi poti sa renunti la aplicatie de tot (lucru RECOMANDAT SERIOS, pentru ca Facebook isi face mult mai putin damblaua, cu tracking si ce rahat fac ei, daca intrii de pe browser si nu aplicatie care are acces la tot telefonul)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brizbriz):

Facebook este in primul rand o platforma de social media nu un site, platforma pe care o poti accesa printr-un site sau aplicatie.

| Brizbriz a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, in primul rand e un site pe care e o platforma, fara http nu ar exista nici un serviciu Facebook
insasi aplicatia comunica tot prin web, iti garantez ca nu s-au chinuit ei sa faca alt protocol de comunicatie cand deja exista si functioneaza binemerci

chestia e ca la ea, aplicatia si-a scris undeva ca nu e de incredere

oricum, nu am mai facut un cont de Facebook de ani buni, ce stiu eu, poate au bagat sa iti ceara acte din prima

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fie incerci sa recuperezi mail-ul, fie le trimiti o poza a unui act de identitate, buletinul tau, ca sa verifice ca tu esti persoana care detine acel cont. Totusi, daca nu ai nici o poza pe cont cu tine sau informatii care se regasesc si in buletin nu prea are sens.
Eu chiar nu inteleg cum nu sunteti in stare sa va accesati propriul email sau sa va schimbati numarul de telefon de pe cont. Am vazut n persoane pe site-ul asta cu probleme de genul.

| ReignForest explică (pentru anonim_4396):

Pentru că dacă intru pe mail îmi zice că se va trimite un cod pe o adresă de mail scrisă acolo cu steluțe și nu o știu cică e o adresă de recuperare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ReignForest):

Trebuie sa fie si alte metode de recuperare. Citeste ce iti scrie. In plus este o adresa pusa tot de tine sau cine ti-a facut contul. Vezi poate este o adresa de Gmail pe care o poti accesa.

| ReignForest explică (pentru anonim_4396):

Nu mai pot suna l-a ei, dar in rest nu merge, adresa e de yahoo

| Mihai0101 a răspuns:

Si eu am avut o problema asemanatoare am trimis buletinul si mi-a deblocat contul