| pyma a întrebat:

Nu-mi mai merge să văd filmulețe pe YouTUBE sad. Am dezinstalat Adobe-ul si Java, le-am instalat din nou. Nimic. Am șters coockie-urile, nimic. M-am rugat de el, l-am luat cu zăhărelul, l-am înjurat, NIMIC!
Am verificat și pe Opera și Internet Explorer, nici acolo nu merge. App, am Windows 7, 32 bit, SP1. Pe alte site-uri cu filmulețe nu am problema asta, dar pe YouTube îmi zice pe un ton sec: An error occurred. Please try again later. Care later, că de ieri mă chinui sad.
Alte idei aveți? Aprind lumânare la biserică, la VII chiar, numai ajutați-mă!
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| monyk88 a răspuns:

Asta scria: Mie mi-a mers cu urmatoarele setari : start->control panel->network and sharing center->change adapter settings(in stanga)->click dreapta pe Local Area Connection->proprietati->aici trebuie DEBIFATE internet protocol version 6 si 4. apoi click dreapta pe iconita rds->proprietati->networking->aici trebuie BIFATA doar internet protocol version 4..restul trebuie DEBIFATE..deasemenea tot la rds in tabul options trebuie debifat prompt for name...si gata". mi-am permis sa retrimit mesajul celui care l-a postat prima data din moment ce el nu se mai regaseste pe site pentru a ajuta si pe ceilalti care au aceeasi problema.

19 răspunsuri:
| ionutzu94 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema de 3 zile nu stiu cum sa rezolv

| pyma explică (pentru ionutzu94):

Ai reușit să-i dai de capăt?

Răspuns utilizator avertizat
| monyk88 a răspuns:

Esti la rds? pentru ca asta se pare ca este problema...

| pyma explică (pentru monyk88):

Da, sunt la RDS.
Hmmm, m-am umplut de nervi. Pe IE îmi dă mesaj cum că The Adobe Player or an HTML5 supported browser is required for video playback. Get the latest Flash player....bla bla bla.
Și eu trebuie să plec acum și o să mă bâzâie chestia asta toată ziua sad.

| monyk88 a răspuns (pentru pyma):

Mda..si eu m-am umplut de nervi. am remarcat ca singuril moment in care merge este in primele secunde cand ma conectez la internet, apoi pauza. le-am lasat o reclamtie celor de la rds.dar cine stie daca or avea bunul simt sa raspunda.

| pyma explică (pentru monyk88):

Am urmat indicațiile celui care a primit răspunsul câștigător de la întreabarea asta: http://www.tpu.ro/......rror-has/, și acum merge.Yey! :D

| anonim_4396 a răspuns (pentru pyma):

Ha, ha, a disparut linkul ala, mie imi apare prima pagina...
Probabil l-au gasit aia de la rds si l-au sters, ca sa ne streseze pe noi, clientii, in continuare. Si tocmai cand ziceam ca imi repar si eu tubul cu sfaturile TPU!
Oare adminii TPU sunt bara-bara bere-bere cu RDS? Ce continea sfatul, de ti-a iesit?

| anonim_4396 a răspuns (pentru monyk88):

Thanks, bro! Te-as vota, dar sunt Junior si nu pot... deci sa scoatem versiunea 6 de protocol al adaptorului de net, si lasam doar 4, fara sa mai ceara numele automat driverul rds. La mintea cocosului, ha, ha!

| pyma explică (pentru monyk88):

Http://www.tpu.ro/......error-has/

Au mutat întrebarea la altă categorie, de aceea nu mai mergea link-ul. Așadar Daseee ne-a scos din belea. Dacă-l întâlniți, să-i strângeți mâna și din partea mea. :D
Mulțumesc și ție, monyk88! :)

| monyk88 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta scria: Mie mi-a mers cu urmatoarele setari : start->control panel->network and sharing center->change adapter settings(in stanga)->click dreapta pe Local Area Connection->proprietati->aici trebuie DEBIFATE internet protocol version 6 si 4. apoi click dreapta pe iconita rds->proprietati->networking->aici trebuie BIFATA doar internet protocol version 4..restul trebuie DEBIFATE..deasemenea tot la rds in tabul options trebuie debifat prompt for name...si gata". mi-am permis sa retrimit mesajul celui care l-a postat prima data din moment ce el nu se mai regaseste pe site pentru a ajuta si pe ceilalti care au aceeasi problema.