| Simoo14 a întrebat:

Nu-mi merge touchul la lg adica nu-mi merge partea dreapta deloc nu stiu ce sa fac nu vreau sa afel parintii mei nu il am de multcrying. Si in garantie mi-l repara doar daca este o defectiune a pieselor sau ceva de genu.Va rog ajutati-ma astept raspuns cat mai rapid:*sad. Dau funda +vot:*

Răspuns Câştigător
| AdRiAn_9543 a răspuns:

1) Spune-le parintilor asa "Cand am vrut sa va sun azi am observat ca nu merge tochscreen-ul pe partea dreapta... oare ce o avea?"... La mine a mers cand nu imi mergea TOT tochscreenul
2) Numai parintii tai au acces la certificatul de garantie!
3) E o defectiune a pieselor (Stiu pentru ca mi-au spus aia de-acolo)

PS: Intr-o saptamana sau doua ai telefonul inapoi, succes cu parintii tai!

4 răspunsuri:
| winter a răspuns:

Du-te la magazinul de unde l-ai luat si spune-i vanzatorului despre aceasta defectiune.si touchul poate sa se strice fiind o defectiune mare a telefonului. daca vanzatoru spune da ca il accepta la reparat atunci este bine dar trebuie sa ai si garantia impreuna cu factura ca sai demonstrezi acest lucru ca l-ai luat de acolo.in fond ai dat niste bani pe el si trebuie sa ti se respecte drepturile de cumparator. daca nu, poti sa te duci la un magazin unde se repara telefoane si sal rogi pe omul care stie sa repare sa-i spui doar sa se uite la el si cam cat ar costa reparatia ca nucumva sa te trezesti cu o suma destul de mare.

| Simoo14 explică:

Scuzati greselile gramaticale m-am grabit

| Simoo14 explică:

Multumesc mult pentru sfaturi ia-m spus deja lui mama si o sa-i spun si lui tata sper ca totul sa fie binebig grin.Multumesc:*:*:*

| MeJustMeAndStop a răspuns:

Ştiu cum e.hee hee.
Însă ar fi mai bine să le spui părinţilor tăi, poate te vor mustra un pic însă vor găsi o rezolvare, decât să se agraveze mai rău starea telefonului. Asta e cea mai bună soluţie! happy
Dacă nu... cere ajutorul unei prietene, du-te singură fără să ştie părinţii tăi la o persoană care se pricepe la telefoane sau la un magazin de telefoane. Însă dacă le ascunzi părinţilor mai devreme sau mai târziu se va descoperi şi nu vor fi doar puţin supăraţi că le-ai ascuns, altădată nu îţi vor mai lua alt telefon happy
Sper că te-am ajutat. Gândeşte-te.