| kMirke a întrebat:

Nu mi se mai incarca telefonul. Am incercat si la PC sa il conectez / incarcatoru s original si nimic! Am impuns mai tare inauntru si incepuse sa se incarce si cand ii dadui drumu nu se mai incarca deloc, si acum numai vrea deloc sa se incarce! Ce sa fac straight face?

11 răspunsuri:
| SAMM0603 a răspuns:

Nu ai ce face decat sa-l duci la reparat. Am avut o problema asemanatoare la un Samsung acum cativa ani si problema era ca s-a rupt o urechiusa de la "casuta" unde intra mufa si s-a dus inauntru.

| K0sti a răspuns:

Sa-l duci la reparat!

| Krueger a răspuns:

E rupta mufa de incarcare, s-a intamplat acest lucru cand ai fortat mufa!

| kMirke explică (pentru Krueger):

Nu cred, am inteles ca poate fi si de la cablu!

| Krueger a răspuns (pentru kMirke):

E posibil si acest lucru, sa fie de la cablul incarcatorului sau USB-ului, depinde la ce il incarci.

| kMirke explică (pentru Krueger):

Am USB. Ma rog sa fie asta, am un Nexus 5 si e greu daca s-a rup o urechiuse acolo.

| Krueger a răspuns (pentru kMirke):

Oricum,chiar daca ar fi acest lucru, te costa in jur de 50-100 ron sa iti schimbe mufa cu tot cu montaj, insa inainte de toate fa rost de un alt incarcator si incearca sa il incarci!

| kMirke explică (pentru Krueger):

Pai daca ar fi sa fie rupt inaintru, ce ar trebui sa faca?

| Krueger a răspuns (pentru kMirke):

Ai in preajma un service GSM, imposibil sa nu ai, mergi acolo cu incredere si iti fac ei o verificare si iti spun exact ce are si cat te costa! Asta e cea mai buna solutie!

| kMirke explică (pentru Krueger):

Am, o sa ma duc saptamana asta! Mersi!

| Aony a răspuns:

Trebuie sa-l duci la reparatie.
Cred ca la tine un fir nu prinde....am patit si eu.
Merit funda?