| Rorschach a întrebat:

Nu pot instala messenger-ul...
Imi apare urmatorul mesaj :
" Not enough free disk space to complete the installation.

Please clear at lest 100 MB of disk space and try installation again or use Yahoo messenger for the web ( no download or install required ) "
Insa in partitia unde am windowsul am spatiu de 45 Gb liber... nu inteleg, care e problema! Utilizez Chrome, insa am mai avut si inainte chrome pe pc, dar nu mi s-a intamplat niciodata acest lucru straight face... Help angry
Dau funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa descarci messengerul de pe internet explorer.Verifica mai intai daca nu numai ora e corecta ci si anul. Daca iti apare in continuare acest mesaj, salveaza in local disck"D". Sau

Descarca mozilla firefox, chrome mereu a avit probleme in descarcari si instalari.Crede-ma chrome nu e prea reusit, o fi el mai rapid dar vine cu o multime de imperfectiuni. Succes.

14 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Daca ai windows vista/7/8 descarca yahoo messenger de la site-ul official si apoi dai click dreapta pe el si dai run as administrator daca nu mere instalat asa atunci poti incerca si asta http://consumerdocs.installshield.com/......Content.do

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de ce il instalezi unde ai si windows-ul? Eu instalez tot ce ma lasa, in D. Vezi ca ai instalare personalizata si acolo alegi unde sa-l instalezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil chrome e setat sa iti salveze ce descarci, in alta partitie. Asa ca ar trebui sa verifici la setarile browser-ului (in coltul de sus, in dreapta, Setari) si sa modifici locul unde sunt descarcate fisierele.
Sper sa fi fost de ajutor happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau poate ca la mess e setat gresit locul de instalare tongue

| Rorschach explică (pentru anonim_4396):

Nu are cum caci e prima data cand mi se intampla, insa pana acuma tot cu chrome descarcam si imi mergea

| Lynnfield a răspuns (pentru Rorschach):

Ai verificat şi de erori de genul "You are too stupid to use this computer" apare pe undeva? Daca nu, mai verifică incă o dată, vezi trebuie să fie!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lynnfield):

Du-te drek de retard, te ai uitat in oglinda in dimineata asta ma mula happy?

| Lynnfield a răspuns (pentru anonim_4396):

Se pare că înţelegi engleza, nu ma aşteptam la asta!

| Skypee a răspuns:

Nu ai destul loc sa il instalezi, e destul sa stergi 500mg si o sa ai suficent loc. Funda?

| Skypee a răspuns (pentru Skypee):

Scuze, n-am vazut ca ai scris ca ai 45 gb, pai atunci nu stiu care e probleme.Scuze inca o data n-am citit tot happy

| BlackBoyHD a răspuns:

Uite-te sa ai ora setata bine la pc si descarca messul de aici: http://www.go4it.ro/download/internet/yahoo-messenger-11.5-9018026/

| Rorschach explică:

Lol... nu inteleg ce legatura are asta, insa o am setata foarte bina happy! In caz ca cei de la tv si turnul de la biserica din centru nu gresesc, atunci e setat bine big grin altceva e problema... straight face

| Rorschach explică:

Deci cand ii dau run, imi apare direct aia ...nu apuc sa schimb prostia aia straight face

| aSawako a răspuns:

Ai incercat sa-l salvezi in alta parte?