| LeonardoDiCapra a întrebat:

chiar astazi mi-am reinstalat windows-ul, XP SP2, dar cand incerc sa instalez yahoo messenger-ul ( nu conteaza care, caci am incercat si 11 si 10 si 9...pana si 8!) imi zice : "Not enough free disk space to complete the installation.Please clear at last 100MB disk space and try installation again or use Yahoo! Messenger for Web (no download or install required).
Stiu ce inseamna, dar nu inteleg la care "disk" se refera, caci am memoria goala! numai ce am instalat windows-ul...deci:
Ce pot face pentru a instala yahoo! messenger-ul fara probleme?
Multumesc anticipat!
Funda+Vot

5 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Http://laptopnews.ro/de-ce-microsoft-windows-7.html
Recomandarea ar fi sa treci la Windows 7! Citeste articolul complet ca sa iti faci o idee! Succes!

| LeonardoDiCapra explică:

TOTUL ESTE GOL, si am incercat pe toate 3 partitiile!
Ce naiba are ca pana acum nu mi-a facut asa!

| monstrulet a răspuns (pentru LeonardoDiCapra):

Ai instalat vreun firewall/antivirus/sandbox?

| tteo92 a răspuns:

Ai prea putin spatiul pe Partitia C (DISK C), pune-l pe D si o sa poti sa-l instalezi, ceao!

| pnker a răspuns:

Pai se refera la partitia in care incerci tu sa instalezi YM. Daca ai lasat setarile implicite, verifica spatiul ramas pe partitia C.