| bianca55 a întrebat:

Nu pot sa intru pe facebookcryingam luat un virus care te trimitea pe youtube si de acolo trebuia sa descarc un alt program...si asa am luat virusulhappydoar ca acum nu mai pot intra pe facebook deloc.sad. cine ma poate ajuta? am incercat multe variante inclusiv mozila firefox dar nu au mers. dau funda+vot:d

5 răspunsuri:
| Alexakos a răspuns:

Bantuiesc ca ai si tu vreun antivirus pe acolo nu? atunci intri pe antivirus si dai o curatare generala dupa ce termina de scanat dai restart. daca la fel, atunci intra pe antivirus si vezi de vreun mesaj ceva. si acolo iti spune daca are vreun virus mare si iti spune unde se afla si poti sa il stergi. insa numa pe facebook nu poti intra? sau cumva nu poti intra in general pe internet?
mie mi-a blocat o data comodo de nu puteam sa intru nicaieri pe internet orice faceam si l-am dezinstalat. si acum lucreaza bine. insa antivirus tot am.

| bianca55 explică (pentru Alexakos):

Pe internet pot intra doar pe facebook nusad

| bianca55 explică (pentru Alexakos):

Mersi dar nu mergecrying

| allegze a răspuns:

Acum 5 min am scapat de virus. Solutia : iei Malwarebytes Anti-spyware ultima versiune. Scanezi de virusi. Dai la Quarantine.Dai Delete-All. Apoi downloadezi http://go.microsoft.com/? linkid=9668866. si rulezi programul "Fix it" pana la capat (pana iti spune sa dai restart). Dupa ce dai restart merge sigur 100%%

| bianca55 explică (pentru allegze):

Am sters virusii...doar ca de pe acel link nu stiu de unde sa descarc programul acela"Fix it"imi zice te roogpuppy dog eyes:d