| Antonia90 a întrebat:

Nu pot sa ma uit la nici un film descarcat in pc. Cand vreau sa il deschid in BS Player imi zice asa "BS.Player nu poate reda fişierul media.Nu aveţi codecurile necesare instalate, fişierul este compromis sau nu este un fişier media.", iar in Windows Media Player asa "Windows Media Player nu poate reda fișierul. Playerul nu acceptă tipul de fișier sau nu acceptă codecul care s-a utilizat la comprimarea fișierului." Ce sa fac sa mearga din nou? Si care e faza cu codecurile astea? Nu gasesc nicaieri pe net.

6 răspunsuri:
| Antonia90 explică (pentru filaret03):

Am incercat cu VLC si nu merge. si am pus un dvd cu filme si pe alea le vedea, numai pe astea care le am descarcate in pc nu mi le vede.

| Antonia90 explică (pentru filaret03):

Am incercat si cu MKV si la fel.

| maxy2343 a răspuns:

Codecurile nu stiu cum sa iti explic exact sunt niste fisiere micute ce iti permite sa vezi anumite filme in functie cum sunt ele facute adica dvdrip, blueray si asa mai departe, is filme dar facute in format diferit. Ca sa poti vedea filmele pe bsplayer nu stiu unde exista optiunea sa se actualizeze automat si atunci el isi ia singur codecurile, eu l-am luat direct de pe net cu aceasta optiune activata cand l-am instalat. Dar poti incerca sa iei de pe net vlc media player si cu acel program vei putea vedea filmele linistit, vlc media player ii tot timpu upgradat cu toate codecurile necesarehappy.

| Antonia90 explică (pentru maxy2343):

Am incarcat si in VLC si nu merge. Am descarcat si K-Lite Codec Pack si la fel.

| CalinTeodorGeorgian1990 a răspuns:

Descarca mkv player
pe bune