| Antonia90 a întrebat:

Nu pot sa schimb numele de la wireless. Am intrat in pagina pentru setarea routerului, dar nu gasesc nicaieri sectiunea unde pot sa schimb numele. Nu am nici o sectiune in care pot sa setez ceva, doar imi arata informatii despre router. Ma poate ajuta cineva?
Am router de la Romtelecom, ZyXEL.

11 răspunsuri:
| Antonia90 explică:

Are vreo legatura ca eu cand pun parola o pun pe aia de la user password si nu pe cea de la admin password? cea de la admin nici nu imi merge.

| هوراس a răspuns:

Vorbeste cu provider-ul de unde il ai happy suna-i si spune-le sa te ajute big grin

| SuicideSilence a răspuns:

Pe coloana din stanga ai tab-ul network -> wireless lan -> network name

| Antonia90 explică (pentru SuicideSilence):

Nu am asa ceva. Asta e problema, ca nu pot accesa nimic pentru a modifica.

| Antonia90 explică (pentru SuicideSilence):

Mie de ce nu imi merge parola 1234?

| SuicideSilence a răspuns (pentru Antonia90):

Posibil (dar nu stiu sa iti spun exact) este alta versiune de firmware. daca tu nu ai modificat acea parola si nici cei de la romtelecom nu au facut-o, parola (default) trebuie sa fie scrisa undeva pe spatele router-ului. (la mine a fost nume: admin, parola: admin, dar nu avrem acelasi tip de router. este numai un exempu).

| Antonia90 explică (pentru SuicideSilence):

M-am uitat si parola e 1234 dar nu merge. sad

| SuicideSilence a răspuns:

Am inteles domnu' intelectual laughing))))))))))))))))))))))))))). dar tu in sineata te simti mandru ca ai 7 raspunsuri castigatoare, nu? laughing))))))))))))))))))

| syste754 a răspuns:

Trebuie resetat si reconfigurat..cand ajungi la optiunea nume.pui numele dorit

| Antonia90 explică (pentru syste754):

Si cum il resetez si reconfigurez?

| syste754 a răspuns:

Daca nu stii mai bine il lasi asa
big grin