| TrendyHedgehog a întrebat:

Nu stiu ce e cu PC-ul meu.Astazi l-am pornit la 10:40 si la 11:00 mi-a dispa rut imaginea de pe monitor dar inca se auzea sunetul de la PC. Face asa de 2 luni si tata a schimbat hard discul a montat o gramada de ventilatoare a luat un radiator nou si tot nu merge.Intrebarea mea este ce are de face asa? Si cum pot sa-l repar? FUNDA! si multumesc anticipathappy

9 răspunsuri:
| AliceIDK a răspuns:

Se poate ca.ai un virus! In ultimele zile prin intermediul calculatorului ( mailul ) s-au trimis multe e-mailuri care veneau cu un virus... Eu am deschis unul dintre ele si nu s-a intamplat nimic. Sa revenim la subiect... Ar trebui sa duci calculatorul la altex ( sunt foarte multe magazine in unee orase mari ) si sa il repariwinking. Ca plata ar trebui ( daca e destul de grav ) sa te coste intre 50 si 150-200 de lei. Poate sa iti faca repararea chiar si gratuita.
Poate te uiti prea mult la PC si nu a mai sportat "presiunea"
Poate s-a defectat un cablu.
Sau poate ca a iesit din priza ceva...
Din cele de mai sus o fii una din cele 3.
Sper ca ti-am fost de ajutor. Te pup kiss.

| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

Probabil ca monitorul este vechi si nu mai face fata

| CostyMe a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie, era din cauza monitorului care trebuia schimbat... sper ca ti-am fost de ajutor... Funda? big grin

| TrendyHedgehog explică:

Iar mi-a disparut imaginea.Am facut cum mi-a zis @darkness si tot nu merge crying ce sa fac?

| KidoSmart a răspuns:

Nu e nimic grav.Si eu am aceesi problema.Trebuie sa misti firul din spatele monitorului pana se aprinde din nou.happy(firul care il alimenteaza cu curent)

| meandyou199 a răspuns:

Exact problema mea...

| shecherap a răspuns:

Asa imi facea si mie televizorul nici eu nu stiu ce avea dar nu l-am mai folosit de un timp...si apoi mergea.Pur si simplu cred ca este din cauza la monitor.winking

| Andrei_7614 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel disparea imaginea dar tot se auzea sunet.Pana am luat alta sursa si nu a mai facut figuri

| BunnyHero a răspuns:

Pai du-te la cineva si vezi ce are pc'ul
si mie mi s-a intamplat asa dar l-am dus la reparat si a mers
Ma rog.
Pa-Pa!