Întrebare recomandată | firishor1 a întrebat:

Nu stiu daca am pus intrebarea unde trebuia dar:
Salut TPU! Vreau sa invat un limbaj de programare java android sau java in general (am facut liceul de informatica, stiu c++ cat de cat )ma poate ajuta cineva cu niste tutoriale, carti, cursuri, pentru incepatori.
Ms!

2 răspunsuri:
| SilverF8ith a răspuns:

Doresti sa fi dezvoltator pentru aplicati pe Android? Daca da atuncea ti-as sugera sa iti instalezi un eclipse (stiu ca nu este cel mai bun in gama dar toate companile de software cam asta il utilizeaza[mai ieftina licenta happy ]) instaleaza un jboss server si incepeti o aplicatie proprie cu tutoriale si forumuri. Cauta Jboss, cauta PrimeFaces cauta Richfaces, JSF si iti promit ca pe cont propriu vei invata mai mult decat de la scoala. Iti spun asta pe propria experienta! big grin Bafta in continuare

| banzai a răspuns:

Salut nu stiu sigur daca te-ar ajuta dar uitate pe linkul asta http://docs.oracle.com/javase/tutorial/.