| RAY a întrebat:

Numai inteleg nimic sa va povestesc, windows 8.1 instalat pe un Asus,i-am instalat drivrele totul ok,un timp a mers internetul apoi tot scrie jos limited cu galben si nu merge? dar acelasi cablu merge pe un desktop,laptop, la fel si prin wifi merge un timp apoi limited cu gaben si gata, chiar nu il inteleg

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca e o eroare de conectare. Daca la wirelles face asa, eu scot doua trei secunde wirellesul din priza si il bag la loc, de asemenea ma deconectez de pe internet si conectez la loc. Aceste erori vin atunci cand e lilitata conexiunea adica a fost atins pragul acela de viteza inclusa sau pe moment a cazut semanlul, a venit dar windosws a ramas la fel de conectat si apoi da acel semn al exclamarii.In aceste cazuri, scoti cablul de la net, dar si te deconectezi dand click pe acel semanl cu semnul eclamarii si apoi disconet..Stii ce zic. Dupa ce te-ai deconectat din windows, scoti si cablul de la net.Stai vrei 5-6 secunde si apoi il bagi la loc si te conectezi la net. Dupa cum am spus asemenea erori la win 8 apar atunci cand windowsul trage bine dar semnalul e slab sau a facut un rateu, a cazut si apoi a revenit.

| floryn1993 a răspuns:

Ai repornit modemul? sau trebuie sa aiba un buton sau ceva de reset

| RAY explică (pentru floryn1993):

Am fost la la un camin de studenti, aveau internet prin wireless, dar routerul era altundeva, faza e ca pe pc merge netul cu acelasi cablu