| icszero a întrebat:

O intrebare legata de incarcarea bateriei LAPTOPULUI. Cat timp trebuie tinut la incarcat? Cat timp se tine in priza laptopul, pentru ca auzisem ceva variante de 8 ore cand e pornit si 4 ore cand e oprit... Eu il scot de la incarcat dupa ce s-a incarcat de tot. Nu e bine asa?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu daca la toate laptopurile se procedeaza la fel, cel mai bine este sa citesti in cartea tehnica, acolo spune cum se formateaza acumulatorul, cat trebuie sa-l tii la incarcat de prima oara etc, s-ar putea sa fie diferit unul de altul. Succes si numai bine!

| sinblade27 a răspuns:

Nu e o regula. laptopul e conceput pentru functionare permanenta in priza. durata de viata a bateriei oricum scade de la sine dupa 6 ani

| Zoki a răspuns:

Este ca la telefonul mobil. Il tii la incarcat cit timp trebuie adica vreo 3-4 ore apoi il scoti

| Mirii (:. a răspuns:

Ba da.Asa fac si eu, dar cateodata il las tot timpu laughing.

| PisuCluj a răspuns:

Eu am laptop si daca il tin la birou il tin in priza non stop numai cand ma deplasez in pat sau ceva il scot din priza.

| UnCorazonLocoooo a răspuns:

Eu fac la fel ca maditza.
cand e la birou il tin in priza non stop si il scot cand ma deplasez cu el