| mateielisey a întrebat:

O placa video cu racire pasiva necesita o sursa cu putere mai mare sau mai mica?

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Nu prea conteaza, conteaza sa nu se incinga.

| EpicWIN a răspuns:

Sincer nu iti recomand deloc racirea pasiva, Pe langa ca este calitate inferioara. Risti sa faci overheating la placa video. daca cere alimentare separata nu conteaza ce sursa ai. banuiesc ca ti-ar trebui 450-550W (50ron-250ron) happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu racire activa sau pasiva... daca tot cere alimentare separata de la sursa...mai conteaza? Logic ar fi ca placa cu racire pasiva sa consume mai putin, dar tot cam aia e. Daca vrei sa te joci si cu overclocking-ul atunci o sursa serioasa, peste 200 lei, e obligatorie!