| cedracumacauti a întrebat:

O prietena de pe mess si facebook, nu o cunosc personal, locuieste intr-o localitate langa mine...merge marti sa se interneze la spital in orasul in care merg eu la scoala, si mi-a spus ca daca vreau pot sa merg sa ne cunoastem crying Dar mie imi este rusine!
Fata are prieten, oricum fata vrea sa ne cunoastem sa ramamen amici crying
Dar mie imi este mare rusine crying

Răspuns Câştigător
| HelloKittyscoala123 a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine.Capul sus! Puteti sa discutati despre cum va descurcati la scoala/liceu,despre orasul vostru,despre familie, pofesorii de la scoala si defectele lor, va povestiti intamplari hazlii, parerea despre o carte... Sunt atat de multe subiecte! Si nu uita: sa ai curaj. Am si eu o astfel de prietenie, asa ca stiu cum e.

3 răspunsuri:
| Sebby a răspuns:

Ar fi dragut sa mergi. Cand spui ca ea vrea sa ramanem prieteni asta inseamna ca oarecum tu vrei sa depasesti bariera respectiva? Daca nu, de ce sa-ti fie rusine? Gandeste-te la cum a fost prima zi de liceu sau prima zi de clasa intai. Iti era rusine dar apoi persoanele respective te-au acceptat.

| EVAL a răspuns:

Dai inainte cu tupeu.

| cedracumacauti explică (pentru EVAL):

Si la spital ce sa discutam? Ce sa vorbesc cu ea?