| Madonna a întrebat:

Oameni buni am nevoie de ajutorul vostru! Am o problema cu monitorul de fapt cred ca cu unitatea (ca doar nu-i de capul lui)! Joc DOTA, si in ultimul timp, joc ce joc, sa zicem cam vreo 40 de min si mi se inchide monitorul! Mi se inegreste si scrie NO SIGNAL! De obicei jucam 3v3 cu niste vecini, si azi cand am jucat cu ei, de ex. cand distrugeam cate un turn de la Santinele, exact in momentul ala ramaneam fara semnal la monitor! Va rog ajutati-ma ca m-am saturat sa mi se tot inchida!
P. S. Monitorul mi se inchide numai cand joc Dota, nu si cand ma uit la filme sau cand pierd timpul pe net, sau alte chestii!
Deci geniilor ajutati-ma va rog foarte foarte foarte frumos! Sarbatori fericite :*

2 răspunsuri:
| elementz a răspuns:

Deci ai o problema cu sistemul de racire! Sa iti explic ce se intampla ca sa intelegihappy. Pc trebuie mentinut la o anumita caldura pentru a nu se arde anumite componente.Cand intrii intr-un joc calculatorul este destul de solicitat si se incalzeste rapid.Ventilatorul este atasat de procesor pentru al racii. Daca pc depaseste o anumita temperatura trebuie sa intre in StandBy pentru "a se odihnii". Problema este de la ventilatorul de pe procesor ori de la placa video. Daca te pricepi putin in hardware scoate capacul si uitate la ventilatorul de pe procesor(cel mai mare motoras care iti sare in ochii)si stergel bine de praf, dar cu atentie sa nu rupii nimiclaughing. Daca tot asa face trebuie sa te duci la un service sa iti scoata praful cu un aspirator special, ori sa iti schimbe ventilatorul. Sper ca ai inteles! Daca mai ai nevoie de mine lasa-mi id tau.Succes!

| Madonna explică:

Ok elementzel am sa urmez instructiunile tale, daca merge You're the best! Daca face iar figuri si dupa ce-l curat... tot the best you are, pentru ca ai depus efortul de a-mi explica kiss