| BulldogK a întrebat:

Pana acum, dupa epuizarea traficului de date de la Telekom de 2 GB, viteza scadea (la 3G) dar nu se punea nimic la factura in plus daca mai umblam pe net. Luna asta nu m-a anuntat ca s-a terminat traficul de date, si am vazut ca am facut 5 GB (tot timpul am avut 4G). E normal sa se intample asa? Se pune la factura? Ca trebuia sa ma anunte.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de conditiile din contract.
Daca nu e mentionata clauza de suprataxare in caz de depasire a pacchetului, atunci e posibil sa-ti fi acordat bonus sau au marit pachetul.

| iwefgOficiall a răspuns:

Cred ca numai la digi este nelimitat ca eu am 40 de gb pe 4g daca vrei sa ai si tu mutate dar nu merge prea bine netul uneori.

| rrrp a răspuns:

Nu se pune la factura.
au modificat sistemele informatice si probabil nu au mai redus viteza dupa ce ai depasit.

daca scrie in contract ca nu platesti mai mult, atunci nu platesti.

poti sa intri in cont la tine daca ai (daca nu poti sa iti faci la ei pe site) si vezi acolo costuri suplimentare.