| bradysandro a întrebat:

Pana mai ieri 13 septembrie totul a fost ok dar de azi vad ca nu mai am adblock ul care blocheaza reclamele si am incercat sal reinstalez din nou dar nu merge. oare de ce? folosesc google chrome

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se poate sa ai un virus. Nimeni nu poate sti numai cine este acolo si vede.
Incearca un antivurs: http://www.bitdefender.ro/scanner/online/free.html

| AlexanderAdrian a răspuns:

Cont google ai? chrome iti pastreaza toate parolele si memoreaza bookmarks chiar daca instalezi windowsul fresh? Daca n-ai ar trebui sa-ti faci.

Cel mai probabil Chrome nu iti poate citi corect profilul, adblock nu e o aplicatie pe care chrome s-o blocheze, solutia e sa dezinstalezi chrome, sa stergi manual folderul din program files si eventual fisierele de prin temp - app data, restartezi windows-ul si instalezi din nou chrome. Eventual poti instala chrome developer channel.

http://www.chromium.org/getting-involved/dev-channel

Acest canal iti permite pastrarea tuturor extensiilor chiar si pe cele care in mod normal sunt refuzate de chrome si blocate. Insa ti-am mai spus adblocker nu e in aceasta situatie, ori ti s-a intepat chrome ori ai un mic virus.