| Razzvan5444006644 a întrebat:

Parere despre acest monitor?

https://www.emag.ro/......DLV19TMBM/

Mi se pare destul de scump dar na, daca are cineva o recomandare mai buna, chiar m-ar ajuta super mult!

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Https://www.pcgarage.ro/......ompatible/

Acesta e arhisuficient, si se pupa cumva cu procesorul si placa video, in jocurile mai demanding, unde nu ai cum sa scoti 244 Hz, deci ai lua acel monitor degeaba.
Singurul joc in care ar avea sens monitorul dorit de tine, ar fi CS Go.
Pentru restul nu merita.

Ecranul mai mare (31.5") te ajuta sa ai o vizibilitate mai buna in orice joc, de la shootere la strategie sau action.
Si la nevoie, tine loc si de TV, daca ii pui un TVtunner extern pe USB.

Strict despre monitorul ales de tine, eu nu as da 3000 ron pe un monitor, daca nu castig deja bani din gamig inainte de a-l cumpara.
Acest monitor pentru acea categorie de persoane e creat.
Gameri profesionisti, care castiga premii la consursuri, sau au canale de YouTube ce le aduc peste 300-400 euro pe luna.

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Ce sistem il va pune la treaba?
Ce procesor// ce placa video?

Niste exemple de jocuri?

| Razzvan5444006644 explică (pentru NLS):

Am un rtx 3070 ti cu i5 11400k

Am facut upgrade recent la gpu si vreau un monitor pe masura, joc dying light, gta 5, cs go si forza horizon 5

| Razzvan5444006644 explică (pentru NLS):

Mersiiiii,exact ce cautam

| NLS a răspuns (pentru Razzvan5444006644):

Https://www.pcgarage.ro/......ompatible/

Acesta e arhisuficient, si se pupa cumva cu procesorul si placa video, in jocurile mai demanding, unde nu ai cum sa scoti 244 Hz, deci ai lua acel monitor degeaba.
Singurul joc in care ar avea sens monitorul dorit de tine, ar fi CS Go.
Pentru restul nu merita.

Ecranul mai mare (31.5") te ajuta sa ai o vizibilitate mai buna in orice joc, de la shootere la strategie sau action.
Si la nevoie, tine loc si de TV, daca ii pui un TVtunner extern pe USB.

Strict despre monitorul ales de tine, eu nu as da 3000 ron pe un monitor, daca nu castig deja bani din gamig inainte de a-l cumpara.
Acest monitor pentru acea categorie de persoane e creat.
Gameri profesionisti, care castiga premii la consursuri, sau au canale de YouTube ce le aduc peste 300-400 euro pe luna.

| carevaescu a răspuns:

E un monitor bun, not gonna lie, dar f scump.

240hz pare amazing pana iti dai seama ca pentru asa un framerate iti trebuie o placa video mai scumpa decat un rinichi.

M as uita la monitoarele cu 120-144hz, acelasi response time de 1ms, si aceeasi acoperire a spațiului color.