| GulDan a întrebat:

Pc-u meu dupa mult timp de perfectiune incepe sa o ia razna se cam blocheaza din cand in cand 6-10 secunde odata la 40 min o ora..am scanat cu malware si nu detecteaza virusi.Ce antivirus imi recomandati sa detecteze orce virus sa-i sterg?

7 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Nu cred ca e de la virusi. Ai cumva doua hard diskuri?

| artur99 a răspuns:

PC-ul nu e îngreunat de viruși. Problema este fragmentarea partițiilor. Intră în control panel și caută ceva gen "Disk Defragmenter" și defragmentează toate partițiile. O altă cauză ar putea fi existența a prea multe aplicații cu pornire automată. Dacă te pricepi la șters aplicații, dar de tot, fără să rămână nimic în urmă, îți recomand să dezinstalezi aplicațiile nefolositoare, dar dacă nu te pricepi, mai bine reinstalezi windows-ul!

| TheRaul556 a răspuns:

Poate e de la hard, de la procesor sau de la sursa.Dar daca vrei un antivirus incearca avast.

| xpertul a răspuns:

Eu cred cai de la windows poti sxhimba windosul si iti garantez ca nu o sa maai faca asa iar la qntivirus iti recomand avast 5-6-7 oricare e bun eu am antivirus din asta si am windoswl de 1 an jumate si imi merge aproape ca in prima zi avand in vedere ca e si expirate de 1 an si ceva.

| LeWildWhiteNiqqa a răspuns:

Poate fi hard-diskul. e probabil pe duca.
Reinstaleaza-ti windowsul si daca tot asa merge, ia-ti un harddisk de 120GB pe care sa-ti pui windowsu si celalalt il folosesti pentru storage.

| GulDan explică (pentru LeWildWhiteNiqqa):

Mi-am reinstalat windowsu acum 2 lunithinking

| AdrenalinTm a răspuns (pentru GulDan):

Deschide stergel frumos de praff adaugai un cooler pe HDD si mai multe daca vrei cu cat mai rece cu atat mai bine merge fa cateva defragmentari fa-ti un back up ia-ti Cclener si vezi ce aplicatii ai la start up sterge si erorile...