| eduardos123 a întrebat:

Pe placa asta de baza http://www.gigabyte.com.ro/products/product-page.aspx?pi d=4130#sp
ce placa video de gaming merge una buna sa fie buna pentru battlefield 3 macar pe low-med placa asta de baza o are un var si are o placa video varza dar in rest calculatorul lui este ok si dati-mi o placa video buna dar sa fie pe pc garage

7 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Acum depinde si ce buget ai
Eu iti recomand un 260x iti va rula battlefield 3 si 4 la high dar depinde si de procesor ai
http://www.pcgarage.ro/......-bit-hdmi/

| LilTunechi a răspuns (pentru SouLIce):

Man nu stiu daca esti priceput dar daca asa pretinzi ar trebui sa stii ca nVIDIA este peste amd radeon asa ca eduardos cumpara un nvidia...si d-a m-am uitat la specificatii placa de baza are slot pci express 2 si placa aceia video este pci express 2 deci merge sigur dar bineinteles daca vrei s-o cumperi poti oricand sa contactezi echipa pc garage si te vor ajuta cu mare placere iar dumnealor sunt cu adevarat specialistibig grin

| SouLIce a răspuns (pentru LilTunechi):

Ambii producatori de chipuri grafice sunt la fel de buni
Daca tu esti "fan" nVIDIA asta nu inseamna ca amd este slab
Daca tot ai mentionat de pc garage, itreaba tu daca nvdia este mai buna ca amd

| LilTunechi a răspuns (pentru SouLIce):

Nu sunt fan...pentru mine conteaza calitatea nu firma ar putea sa se cheme si scandura rupta bacau atata timp cat face piese de calitate asta conteaza si da...din ce am vazut pe majoritatea siteurilor si din proprie experienta nVIDIA este peste amd radeon mai ales in jocuri nu cu mult dar este mai bun cu 20-30% in anumite privintebig grin

Răspuns utilizator avertizat
| LilTunechi a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/......3-128-bit/ o placa pentru low budget dar care sa duca jocuri la high

| eduardos123 explică (pentru LilTunechi):

Te-ai uitat la specificatiile placii de baza esti sigur ca merge