| nick7856 a întrebat:

Cand am vrut sa instalez WINDOWS 7, aveam datele salvate (jocuri, filme...) si vreau sa pun WINDOWS 7 sa fie instalat pe partitia C:. Problema e ca nu pot sterge sau face alta partitie, deoarece nu am "optiunile avansate" din care faci una noua.

Dau funda la cine imi spune rezolvarea!
Poate nu e instalarea corecta sau e stricata. happy

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Inainte de a te apuca sa pui windows, formateaza hardul din DOS cu Acronis, Paragon, etc. Google it!

| Adikis a răspuns:

Pai cred ca tu ai pus cd ul in pc si i-ai dat install si de aia nu poti face asta. Pune cd ul in pc si dupa ce il citeste da-i un restart si la restart o sa iti apara : " to boot from cd press any key" si apesi orice buton pe tastatura si incepe procesul de instalare. Si asa o sa poti sa iti faci cate partitii big grin

| nick7856 explică (pentru Adikis):

Mersi, dar... imi vor ramane datele salvate? big grin

| ovdiuc a răspuns:

Incearca un reboot si apoi din bios selectezi unde vrei sa il pui

| Radu_Seth_1989 a răspuns:

DVD'ul/ stickul de pe care ai kitul de instalare e corupt, fa unul nou,, in caz de e DVD, fa la o viteza cat mai mica, si asigura'te sa ai driverele integrate. Lasa un mesaj pentru mai multe detalii