| alexalexandru1 a întrebat:

Pentru cunoscatori, de ce nu merge sa bag windowsul? L-am bagat odata, nu stiu ce n-a mers, apoi i-am dat repair, iar acum a ramas blocat asa. Cand il aprind se boteaza singur si dau sa-l inslatez ramane tot la repair, daca il inchid si-l aprind imi da sa-l bootez eu, apoi imi cere sa baga doua windosuri si-mi da eroare, deci primul a ramas blocat asa, nu pot sa-i dau nici format nici delete, pentru ca i-am dat repair si este crackuit am auzit. Ce este de facut, de unde pot sa-l sterg sa-l pot baga ca inainte? Cine stie, astept un raspuns big grin.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Boot-ezi de pe kit-ul de instalare si imediat apesi rapid si repetat tasta F8.
Incerci pana ce iti apare meniul special de procedura pentru instalare, unde alegi instalarea manuala.
Va urma sa alegi din partitiile existente, unde sa faci instalarea. Alegi partitia si sa se formateze partitia respectiva (de obicei prima partitie, C: ).

Daca nu ajungi la acest meniu, va trebui sa stergi partitiile existente de pe un kit de service sau de Linux live (Ubuntu sau Mint), dupa care reiei instalarea de pe kit-ul windows.

| AwGenetix a răspuns:

Nu te baga tu, nu ai suficiente cunostinte deocamdata.
Asta este raspunsul corect.