| NARUTOSHIPUDENROMANIA a întrebat:

Placa video nVIDIA gt 630m sau amd radeon hd 7670? care si de ce? mie mi se par asemanatoare dar dupa parea vostra care e mai buna

Răspuns Câştigător
| M1hai a răspuns:

Mergi pe nVIDIA, e mai stabil decat ati si poti face overclock happy

| NARUTOSHIPUDENROMANIA explică (pentru M1hai):

Pai ce? la ati nu poti face?

| M1hai a răspuns (pentru NARUTOSHIPUDENROMANIA):

Ba da, dar cand o sa cada driverul din cauza asta ai sa vezi. Nvidia are tehnologia stabila si sunt mult mai usor de folosit. Iati nVIDIA!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

7670 se comporta ceva mai bine in jocuri, desi diferentele sunt infime (4-7 fps). In 3d mark 05 si 06 stiu sigur ca nVIDIA conduce. Ati au un suport mult mai bun pentru drivere decat aveau in trecut dar trebuie sa tii cont ca cele mai multe jocuri sunt facute pe suport nVIDIA.

Fiind placi pentru laptop, sincer, e aproape irelevant care e mai buna, mai important este ca sunt proaste amandoua.

Daca ai de gand sa rulezi ceva jocuri pe laptop (sa nu ai asteptari prea mari) mergi pe AMD. Eu, daca as fi in locul tau, m-as rezuma la buget si anume as cumpara laptopul mai ieftin. Cu siguranta placa video nu va face diferenta intre cele doua.

Bafta!

| NARUTOSHIPUDENROMANIA explică (pentru anonim_4396):

Pai da era in legatura cu laptopul si pana la urma avazut ca 630m pote duce la high max payne 3, cs GO sau crysis 2 daca ar fi fost pentru desktop as fi ales ceva mai bun si eu nu le as cataloga direct,, proaste amandoua''

| anonim_4396 a răspuns (pentru NARUTOSHIPUDENROMANIA):

Placi de desktop vechi de 3-4 ani, de asemenea pot duce la high jocurile despre care vorbesti tu. Iar atunci cand placa ta este la fel de buna ca una desktop veche de 4 ani este catalogata ca si PROASTA. Simplu.