| aSSaSSinSS a întrebat:

Poroblema wifi Iphone Salut am un Iphone 3g version4.1, jailbreak. Dar am o problema la el mai precis la wi-fi imi gaseste retelele si cand ma conectez imi zice "imposibil de conectat la retea." (la o retea am reusit sa ma conectez si cand am incercat a 2 oara la acea retea mea dat la fel ca la celelalte) ma puteti ajuta va rog mult nu stiu ce sa mai fac

5 răspunsuri:
| lexz a răspuns:

Vezi sa nu fie parolate retelele respective sau, sa-ti ceara ca MAC ADDRESS-ul telefonului sa fie adaugat in lista routerului. Eu asa am la wi-fi-ul meu (setarile la router), permite conectarea doar dispozitivelor ce au un mac address care se regaseste in lista.

| aSSaSSinSS explică (pentru lexz):

Imi poti da mai multe detalii ca nu stiu cum sa fac eu am wi fi acasa si imi poti spune cum sa fac

| Maarriaaa a răspuns (pentru lexz):

Si Mac Adressul de unde il pot lua? AM si eu probleme cu laptopul. Imi cere mac adress-ul, dar nu stiu de unde sa il iau

| lexz a răspuns (pentru Maarriaaa):

Mac address-ul il iei un functie de windows.
Daca ai windows 7 (seven), deschide cmd si scrie getmac. Daca ai alta vers. de windows, incearca sa dai un search pe google happy

| aSSaSSinSS explică:

Revin la aceasta intrebare am rezolvat problema am fost la un service si mia inlocuit antena wifi ma costat 100Ron