| Noah4823 a întrebat:

Pot folosi internetul de pe pc pe tableta daca nu am wi-fi. Prin cablu USB sau geca de genul?

Răspuns Câştigător
| escfreak a răspuns:

Nu. Iti trebuie un router, cel mai ieftin. Asa poti folosi si PC si tableta. La tableta (unele tablete), poti folosi si un stick gen cum e cel de la RDS care se conecteaza la tableta.

| Noah4823 explică (pentru escfreak):

Iti multumesc pentru raspuns! Totusi prin cablul USB pot conecta monitorul de la pc in tableta? (Scopul meu este sa pot folosi photoshopul din pc pe tableta)winking

8 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Mai bine iti iei router, ca sa nu te mai chinui, se poate si prin cablu, iti trebuie un program pentru asa ceva. Eu am folosit connectify, dar sunt mai multe.

| al3xander a răspuns:

Daca ai android si are root uite tutorialul asta http://www.howtogeek.com/......-over-usb/

| Noah4823 explică (pentru al3xander):

Ummm, am android...dar ce e ala root?

| al3xander a răspuns (pentru Noah4823):

Root inseamna sa treci peste limitele de user normal si sa devii administrator si dupa sa poti face o gramada de lucruri pe care normal nu le poti face de exemplu sa dezinstalezi programe de sistem care in mod normal nu pot fi dezinstalate. ca sa faci root trebuie sa instalezi aceasta optiune din boot-loader cu un soft pe calculator, e o operatiune mai delicata, iti recomand ca mai intai sa te documentezi si dupa sa faci asa ceva. root-ul este divers de la un dizpozitiv la altu si poate afecta garantia (sa numai fie valida).

| Noah4823 explică (pentru al3xander):

Ok, merci mult pentru explicatie.Prefer sa nu ma complicwinking!

| al3xander a răspuns (pentru Noah4823):

Pentru nimic, numai bine!

| ion933 a răspuns:

Nuuuuuuu